fbpx

HEL – upragniona META i coś jeszcze!

Początek Polski o długoletniej tradycji i silnych korzeniach – właśnie to zobaczysz będąc tutaj. Nie zależnie od tego, czy będziesz tu tylko na chwilę, czy postanowisz zostać na dłużej – doświadczysz garści emocji, jakich?

Hel jest miejscem pamięci historycznej

Od silnych nawiązań do wspomnień i uwarunkowań militarnych nie da się uciec. Schronów i stanowisk artyleryjskich jest kilka, co jeszcze silniej oddziałuje na wyobraźnie. Walorem o wielkiej wartości jest fakt, że można do każdego z tych miejsc wejść, dotknąć i zobaczyć z bliska pozostałe zabudowania infrastruktury wojennej.

Silna obecność tradycji regionalnej – Kaszubi i rybołówstwo

Zabudowania portowe, kutry i port rybacki to wciąż aktualny pejzaż. Historia Helu z okresu średniowiecza to opowieść o potędze, która z czasem została strawiona przez klęski. Lata dawnej potęgi niestety minęły i coraz mocniej wspomina się tutaj legendy o jego czasach świetności. Niezmiennie środowiska Kaszubów dbają o tradycję i krzewienie kultury. Dzięki temu tożsamość tego miejsca nigdy nie zostanie zapomniana. Dowodem tego jest Kopiec Kaszubów, który jako deklaracja został postawiony na promenadzie, w miejscu symbolicznego początku Polski.

Spokój i klimat sprzyjający rekreacji w każdej porze roku

Jeżeli szukasz spokojnego miejsca, które w każdej porze roku umożliwi Ci odpoczynek i aktywność fizyczną w każdej formie, w warunkach zapewniających kameralny relaks – Hel zapewni Ci to wszystko. Chcemy żebyś poczuła/poczuł, że ten unikalny klimat jest dostępny dla Ciebie zawsze, co postaramy się udowodnić w ciągu tych paru wspólnie spędzonych godzin.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY TRASY ULTRA +80 KM / MARATONU+

________________

#run2hel #run to hel # ultra hel #hel #bieganie #run #jak biegać ultra #bieganie trailowe #trail #run to hell #gotohell #run2hel