fbpx

MARATON+

Data Biegu: 29.04.2023 / Start Maratonu za:

Drogi Maratończyku, specjalnie z myślą o Tobie wyszliśmy z inicjatywą Dystansu +42.195 km. Punkt startowy znajduje się w Swarzewie na Przystani na końcu ul. Morskiej. Szczegółowy opis dojazdu na Start prześlemy w mailu.

Start Biegu 29.04.2023: godzina 9.00 rano (Swarzewo, Przystań)

Trasa rozpoczyna się ścieżkami rowerowymi wprost do Władysławowa, skąd praktycznie do samego Helu towarzyszyć będzie widok Zatoki Puckiej. Biegniemy w okolicy Rezerwatu Słonych Łąk aż do tablicy „Władysławowo”, potem przejście dla pieszych i punkt regeneracyjny w sąsiedztwie wejścia na plażę „Chałupy 1”.

Pierwszy punkt regeneracyjny

Plaża Władysławowa i Chałup (nie, to nie będzie ta część znana z hitu muzycznego) z pewnością pozwoli Ci odetchnąć solidną dawką jodu. Kawałek po piasku, potem ścieżki leśne. Trasa wiedzie szlakiem turystycznym. Pomiędzy drzewami przebija się co chwila widok na morze. Następnie Kuźnica z portem i molo, zajmą trochę głowę i przykuwać będzie uwagę w kolejnych kilometrach. Zbliżamy się do Jastarni.

Drugi punkt regeneracyjny

Przez Jastarnię prowadzi trasa odrobinę miejska i wyprowadza nas w kolejną miejscowość z molo. Jurata prowadzi ulicą Helską tylko w jednym kierunku. Zmieniamy stronę drogi, na piaskową ścieżkę rowerową pośród drzew, w sąsiedztwie terenu, który odwiedza głowa naszego Państwa. Wybiegając z Boru, pokazuje się tablica: Hel. Skręcasz w lewo – śledź oznaczenie. Biegniesz drogą w stronę Morza. Przed Twoimi oczami 32. Bateria Artylerii Nadbrzeżnej, następnie Latarnia Morska Góra Szwedów. Zbliżasz się do upragnionego widoku w towarzystwie lepiej lub gorzej widocznych pozostałości militarnych. Po lewej Latarnia morska wśród drzew, deptak prowadzący na helską plażę. JEST! Koniec cypla, promenada, z której rozciąga się szeroki widok na polskie morze. Z promenady prowadzić Cię będzie ostatnia prosta przez budynki portu, wprost na bulwar nadmorski, na którym będziemy na Ciebie czekać, z jedzeniem, napojami i miejscem do relaksu. Brawo! To Twoja wyczekiwana META.

Zachęcamy do udziału w Fieście Finału Biegu, która będzie odbywała się w godzinach 12.00-18.00 na Bulwarze nadmorskim w Helu, w pobliżu portu i Urzędu Miasta Hel.

Z Helu będziemy zapewniać transport około godziny 18.00-18.30 z powrotem do Kosakowa.

>>>>>>LIMIT TRASY: 7 H<<<<<<

ZAPISZ SIĘ NA BIEG