fbpx

O NAS

UWAGA! ZMIANA TERMINU NA 2022 ROK! WIĘCEJ PONIŻEJ (informacja z 31.03.2021):

⚠️⚠️⚠️Drodzy Biegacze, Uczestnicy Run2Hel! Zdaję sobie sprawę, że część z Was będzie miało inny pogląd na sytuację i nie podzieli tej decyzji, ale nie mam innego wyjścia.

❌Oficjalne wydarzenie biegowe Run2Hel, które planowaliśmy na majówkę 2021 znów jesteśmy zmuszeni przełożyć o rok. DLACZEGO? Bo zapewnienie bezpiecznej imprezy biegowej włącznie z jej świętowaniem na mecie, na poziomie jaki sobie wyznaczyliśmy, z punktu widzenia epidemiologicznego, obostrzeń i tego w którą stronę zmierzają statystyki COVID oraz prognozy, jest niemożliwe. Tak jak część z Was informowałem, ten tydzień miał przesądzać o tym co dalej, co niniejszym czynię. Miałem nadzieję, że pójdzie to w zupełnie innym kierunku, ale doświadczyłem jednego zdarzenia w swoim otoczeniu, które spowodowało, że organizacja biegu to nie tylko szukanie prawnego rozwiązania tylko po to, żeby zrobić event.

Mam świadomość, że są biegi, które były organizowane jako inne formuły/wydarzenia i przez chwilę rozważaliśmy znalezienie rozwiązania alternatywnego, ale jako organizator jestem zobowiązany brać za Was Uczestników odpowiedzialność, a nie zrzucać ją z siebie tylko po to, żeby jakakolwiek forma wydarzenia miała miejsce.

Być może jest to podejście niewspółmierne, bo nie mamy potwierdzenia – ciężko przewidzieć w jaką stronę pójdą statystyki zachorowań pod koniec kwietnia i jaki na maj będzie stan prawny. Świetnie też rozumiem, że możecie odczuwać niezadowolenie – mi też przychodzi z trudem ogłaszanie tego faktu, ale wolę zrobić to teraz, niż ogłaszać na tydzień/dwa przed, że jednak musimy przełożyć, bo np. wyjdzie rozporządzenie, które przedłuży zakaz imprez.

Podsumowując:

✅Wasze opłaty startowe przechodzą na kolejny rok, a przepisanie pakietu na inną osobę jest możliwe bezpłatnie

✅Zmiana w Regulaminie zostanie naniesiona jutro (obecnie zamieszczony Regulamin jest cały czas wersją pierwotnie publikowaną)

➡️W każdej sprawie, również przepisania pakietu na inną osobę lub pytań – piszcie na kontakt@run2hel.pl

Przykro mi to ogłaszać, jednak nie mam innego wyjścia.

⚠️Jednocześnie chciałbym tych z Was, którzy będą na Półwyspie lub w jego okolicy w majówkę zaprosić (o ile epidemiologicznie będzie to możliwe) do wzięcia udziału w treningu biegowym po trasie biegu, z supportem i niespodziankami – o tym więcej po Świętach. Udział będzie bezpłatny, a ja ze swojej strony zapewnię support i wspomniane niespodzianki.

Zaznaczam: nie jest to wersja zastępcza zawodów.

Proszę Was o zrozumienie, a tych z Was, którzy poczuli wkurzenie czy mają pytania o swoją indywidualną sytuację, proszę o kontakt mailowy kontakt@run2hel.pl – poszukamy razem rozwiązania.

Bądźcie zdrowi! Niebawem po świętach będziemy się umawiać na szczegóły w zakresie treningu majówkowego.

Tomasz Damian

____________________________________________________________

W NIE-COVIDOWYCH CZASACH

Wyobraź sobie, że wstajesz o 5.00, by ruszyć na start biegu, na którym po kilkuset metrach docierasz do pięknego Klifu z widokiem na Zatokę i słońcem wznoszącym się nad morzem. Następnie trafiasz w wyjątkowe zakątki nadmorskich miejscowości, aby poczuć klimat tego Regionu. Jest maj – wiosna w pełni, można odetchnąć pełną piersią. Po drodze smakujesz kuchni kaszubskiej i potraw regionalnych – myślisz: „lepiej by być nie mogło!” A jednak może, bo potem docierasz na koniec najsłynniejszego w Polsce Półwyspu, gdzie czeka na Ciebie muzyka na żywo, plaża, odpoczynek i META!

DLACZEGO RUN2HEL?

Zdecydowaliśmy się zorganizować ten bieg, bo brakowało nam eventu, na którym występują warunki dla doświadczonych „ULTRASÓW”, jak i początkujących biegaczy dystansu Ultra, którzy w bezpiecznych warunkach będą mogli podjąć to wyzwanie. Bieganie to nasza pasja więc wyszło to z nas naturalnie. Wręcz pojawiła się niemożliwa do ogarnięcia potrzeba, która wołała każdego dnia: „MUSICIE ZROBIĆ TEN BIEG!”.

Skupiamy się na zapewnieniu świetnych widoków, a także szczególnej obsłudze biegu. Naszym celem jest pokazanie wszystkich walorów Regionu Półwyspu Helskiego. Zabierzemy Cię w podróż, rozpoczynając od miejscowości Kosakowo, które jest świetnym technicznym zapleczem dla wielu dyscyplin sportowych, aż po Hel (więcej o trasie głównego Biegu Run2Hel przeczytasz tu), który dzisiaj ma o wiele więcej do zaoferowania niż przed laty, co postaramy się udowodnić.

Nie zapomnieliśmy też o Maratończykach, którzy chcieliby przebyć ten Królewski Dystans w bardziej kameralnym gronie, ale też w warunkach atrakcyjniejszych od blokowisk i centrum miasta (zobacz jak wygląda Dystans MARATON+). A dla 4-osobowych drużyn, chcących sprawdzić swoje umiejętności i podjąć rywalizację SZTAFETOWĄ, mamy oddzielną kategorię w odcinkach pół-maratońskich (więcej informacji).

NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ, BO:

Naszym podstawowym założeniem jest WYSOKI STANDARD. Dbamy o każdy szczegół, który urozmaici ten niepowtarzalny Bieg, ale też nie zapominamy o BEZPIECZEŃSTWIE. Znamy potrzeby biegaczy – wsłuchiwaliśmy się w nie przez wiele miesięcy przygotowań.

Zatem wychodząc na przeciw tym potrzebom, stworzymy warunki do PRZYJAZNEJ ATMOSFERY I WYPOCZYNKU W WYJĄTKOWYM OTOCZENIU. Jeżeli chcesz też smacznie zjeść, zadbamy o ZASPOKOJENIE APETYTU KULINARNEGO.

ZABIERZ ZE SOBĄ RODZINĘ NA MAJÓWKĘ! Tak jest – od godzin południowych Twoja rodzina może na Ciebie czekać na Helu. Najszybszych „Ultrasów” i Maratończyków, będziemy witać w okolicy godziny 12.00/13.00. Potem wręczenie nagród, zabawy dla dzieci, koncerty i jedzenie, aż do przybycia ostatnich zawodników.

POZNAJMY SIĘ LEPIEJ – DWA SŁOWA O NAS SAMYCH

Za każdą inicjatywą stoją ludzie. Powinniśmy lepiej się poznać, żebyś mógł ze spokojem sumienia stwierdzić: „to są goście, którzy znają się na tym – mogę im zaufać”

Łukasz Marszałkowski jest Koordynatorem RUN2HEL. Będzie odpowiadał za techniczną stronę Biegu i dopięcie każdego szczegółu „na ostatni guzik”. Jest profesjonalistą w naszym teamie – ruch i aktywność fizyczna to jego codzienność. Skończył AWFiS w Gdańsku, posiada certyfikaty PAS, PZKFITS i IFBB. Każdego dnia prowadzi zajęcia w Gdańsku i wspiera w rozwoju swoich podopiecznych w Trójmieście, a także aktywnie działa w Gdańskim Ośrodku Sportu. Z zamiłowania biega w maratonach i ultra. Kiedy usłyszał ode mnie propozycję współtworzenia Biegu, bez wahania powiedział: musimy to zrobić!

Ja nazywam się Tomasz Damian i jestem organizatorem Biegu RUN2HEL. Odpowiadam za całą resztę tego, co wiąże się z przygotowaniami i przebiegiem tej imprezy. Na co dzień, jak pewnie każdy z Was, pracuję – prowadzę firmę zupełnie nie związaną ze sportem. Jednak pasja do biegania popchnęła mnie do tego, by stworzyć markę odzieży dla biegaczy i OCR-owców. Sam biegałem w biegach przeszkodowych, teraz częściej biegam w ultra i innego rodzaju biegach. Na własnej skórze testuję produkty, które oferujemy. Projektuję sam, zgodnie z potrzebami Klientów i według ich oczekiwań. To sposób na zaspokojenie artystycznej części mnie. Zresztą dzięki projektowaniu odzieży poznaliśmy się z Łukaszem.

MOŻESZ POSŁUCHAĆ NASZEJ ROZMOWY NA TEMAT: „JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO BIEGU?”

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ NASZE DANE KONTAKTOWE

Adres mailowy: kontakt@run2hel.pl

Organizator Wydarzenia, CEO WILD CREW Sp. z o.o.: Tomasz Damian, tel. 607099190 – odpowiem na wszystkie pytania i służę pomocą każdego dnia.

Koordynator Wydarzenia: Łukasz Marszałkowski – wspiera swoim zaangażowaniem i wiedzą oraz doświadczeniem.

Jak widzisz sport może pchać nas do podejmowania różnych wyzwań. PASJA TO NAJLEPSZY MOTYWATOR.

Do zobaczenia na miejscu – przekonaj się, że warto wziąć udział i zapisz się już dziś!