fbpx

SWARZEWO – start MARATONU

W pobliżu Pucka znajduje się wieś, której początki określa się nawet na epokę brązu. Średniowiecze obecne jest tu bardziej w postaci symbolicznej – niektóre elementy wyposażenia Katedry pochodzą z okresu jeszcze przed jej budową, a sam widok przypomina o silnych chrześcijańskich korzeniach żyjącej społeczności.

„Palmy”, które są znane w całej Polsce

W sąsiedztwie Swarzewa znajduje się rezerwat Słone Łąki i widok, który z racji egzotyczności jest jednym z bardziej rozpoznawalnych. Szpaler kilku drzew wyglądających jak palmy – to swoisty folklor, który urozmaica krajobraz wzgórza.

Poczujesz obecność natury i przyjemne poczucie czasu, który się zatrzymał

Każdy element Swarzewa pozwoli Ci zaczerpnąć maksimum energii i nacieszyć się widokami, do których będziesz chciała/chciał wracać wielokrotnie.

Puck i jego bogata, różnorodna historia

A jeżeli już postanowisz wrócić i odświeżyć przebyte z trudem trasy, zajrzyj do Pucka – miasta, które jest pozostałością po obecności Szwedzkiego Króla, Krzyżaków, bazy polskiej floty i portu wojennego. Miasta – portu, który wraz z Helem, w swoim czasie były jedynymi przedwojennymi portami. Miasta, które odzyskało swój blask pomimo zróżnicowanych doświadczeń i trudów okupacji w czasie II wojny światowej.

SPRAWDŹ TRASĘ MARATONU+

________________

#run2hel #run to hel # ultra hel #hel #bieganie #run #jak biegać ultra #bieganie trailowe #trail #run to hell #gotohell #run2hel