fbpx

SZTAFETA 4×20+

Data Biegu: 30.04.2022

Teamy 4-osobowe mogą liczyć na rywalizację, która przyniesie masę satysfakcji. Poza kategorią GENERALNĄ, stworzyliśmy kategorię ADMINISTRACJA – dla zespołów pracowników administracji gmin i powiatu. Każdy z członków zespołu będzie miał możliwość przebiegnięcia swojego 20-kilometrowego etapu. Trasy prowadzić będą utwardzoną nawierzchnią lub leśnymi ścieżkami.

Trasa zaczynać się będzie w miejscowości Kosakowo, w pobliżu Biura Zawodów, więc łatwo się odnajdziemy. Stąd też ruszy autobus do poszczególnych punktów startowych, kolejnych członków zespołów.

Start Biegu 30.04.2022: 6.00 rano (Centrum Sportowe Kosakowo, ul. Żeromskiego 11, 81-198) – 1. zawodnik

Pierwszy etap będzie wiódł trasą w pobliżu lotniska, aż na Klif, a potem leśną ścieżką na plażę w Mechelinkach. W sąsiedztwie Rezerwatu przyrody Mechelińskich Łąk dobiegniemy drogami do Rewy, by dotrzeć do monumentalnego Krzyża poświęconego ofiarom morza. Następnie deptakiem nadmorskim ruszysz ścieżkami rowerowymi, które graniczą z Rezerwatem Beka, przez Moście Błota do Mrzezina.

Pierwszy punkt zmiany – 2. zawodnik (Osłonino – Plaża)

Z plaży w Osłoninie, ścieżkami, po klifach Rzucewa, ruszasz do Osady Łowców Fok. Na tym etapie znajdzie się kilka podbiegów do pokonania, co pozwoli odrobinę uatrakcyjnić trasę. Teren normuje się w Pucku, gdzie w pobliżu Mola deptakiem, trafiasz na trasę rowerową, która prowadzi aż do Swarzewa i Władysławowa.

Drugi punkt zmiany – 3. zawodnik (Wejście na plażę – Chałupy 1)

Trzeci etap rozpoczyna się trasą z Władysławowa, skąd praktycznie do samego Helu towarzyszyć Ci będzie widok Zatoki Puckiej i morza. Plaża Władysławowa i Chałup (nie, to nie będzie ta część znana z hitu muzycznego) z pewnością pozwoli Ci odetchnąć solidną dawką jodu. Kawałek po piasku, potem ścieżki leśne. Trasa wiedzie szlakiem turystycznym. Pomiędzy drzewami przebija się co chwila widok na morze. Następnie Kuźnica z portem i molo, zajmą trochę głowę i przykuwać będą uwagę w kolejnych kilometrach. Zbliżasz się do Jastarni.

Trzeci punkt zmiany – 4. zawodnik (Jastarnia, w pobliżu Domu Zdrojowego)

Przez Jastarnię prowadzi trasa odrobinę miejska i wyprowadzać Cię będzie w kolejną miejscowość z molo. Jurata prowadzi ulicą Helską tylko w jednym kierunku. Zmieniasz stronę drogi, na piaskową ścieżkę rowerową pośród drzew, w sąsiedztwie terenu, który odwiedza głowa naszego Państwa. Wybiegając z Boru, pokazuje się tablica: Hel. Skręcasz w lewo – śledź oznaczenie. Biegniesz drogą w stronę Morza. Przed Twoimi oczami 32. Bateria Artylerii Nadbrzeżnej, następnie Latarnia Morska Góra Szwedów. Zbliżasz się do upragnionego widoku w towarzystwie lepiej lub gorzej widocznych pozostałości militarnych. Po lewej Latarnia morska wśród drzew, deptak prowadzący na helską plażę. JEST! Koniec cypla, promenada, z której rozciąga się szeroki widok na polskie morze. Z promenady prowadzić Cię będzie ostatnia prosta przez budynki portu, wprost na bulwar nadmorski, na którym będziemy na Ciebie czekać, z jedzeniem, napojami i miejscem do relaksu. Brawo! To Twoja wyczekiwana META.

Zawodników pozostających na punktach zmian, którzy ukończą swój etap, zabierać będzie bus (będzie jechał na Metę Biegu w stronę Helu). Natomiast z Helu będziemy zapewniać transport około godziny 18.00-18.30 z powrotem do Kosakowa.

Zachęcamy do udziału w Fieście Finału Biegu, która będzie odbywała się w godzinach 12.00-18.00 na Bulwarze nadmorskim w Helu, w pobliżu pobliżu Portu i Urzędu Miasta Hel.

>>>>>LIMIT TRASY: 12 H<<<<<

ZAPISZ SIĘ NA BIEG