fbpx

ULTRA +80 KM

Data Biegu: 29.04.2023 / Start Ultra za:

W ramach Dystansu ULTRA otrzymasz od nas ponad 80 km, które prowadzą utwardzoną nawierzchnią lub leśnymi ścieżkami. Obiecujemy, że przewyższenia nie dadzą Ci w kość. Największym wyzwaniem będziesz dla siebie TY. Trudy przebytych kilometrów będziemy rekompensować widokami, szumem morza i smacznym poczęstunkiem.

Trasa zaczynać się będzie w miejscowości Kosakowo, w pobliżu Biura Zawodów, więc łatwo się odnajdziemy. Poniżej znajdziesz opis etapów Biegu od Startu do Mety. Możesz też posłuchać rozmowy z Maciejem Zakrzewskim i Wojciechem Kuźniarem – Biegaczami, którzy opowiadają o swoich wrażeniach i dzielą się swoimi uwagami na temat naszej Trasy.

Start 29.04.2023: 6.00 rano (Centrum Sportowe Kosakowo, ul. Żeromskiego 11, 81-198)

Pierwszy etap będzie wiódł trasą w pobliżu lotniska, aż na Klif, a potem leśną ścieżką na plażę w Mechelinkach. W sąsiedztwie Rezerwatu przyrody Mechelińskich Łąk dobiegniemy drogami do Rewy, by dotrzeć do monumentalnego Krzyża poświęconego ofiarom morza. Następnie deptakiem nadmorskim ruszysz ścieżkami rowerowymi, które graniczą z Rezerwatem Beka, przez Moście Błota do Mrzezina.

Pierwszy punkt regeneracyjny

Z plaży w Osłoninie, ścieżkami po klifach Rzucewa, ruszasz do Osady Łowców Fok. Na tym etapie znajdzie się kilka podbiegów do pokonania, co pozwoli odrobinę uatrakcyjnić trasę. Teren normuje się w Pucku, gdzie w pobliżu Mola, deptakiem, trafiasz na trasę rowerową Stąd już prosta droga, która prowadzi aż do Swarzewa i Władysławowa.

Drugi punkt regeneracyjny

Trzeci etap rozpoczyna się trasą z Władysławowa, skąd praktycznie do samego Helu towarzyszyć Ci będzie widok Zatoki Puckiej i morza. Plaża Władysławowa i Chałup (nie, to nie będzie ta część znana z hitu muzycznego) z pewnością pozwoli Ci odetchnąć solidną dawką jodu. Kawałek po piasku, potem ścieżki leśne. Trasa wiedzie szlakiem turystycznym. Pomiędzy drzewami przebija się co chwila widok na morze. Następnie Kuźnica z portem i molo, zajmą trochę głowę i przykuwać będą uwagę w kolejnych kilometrach. Zbliżasz się do Jastarni.

Trzeci punkt regeneracyjny

Przez Jastarnię prowadzi trasa odrobinę miejska i wyprowadzać Cię będzie w kolejną miejscowość z molo. Jurata prowadzi ulicą Helską tylko w jednym kierunku. Zmieniasz stronę drogi, na piaskową ścieżkę rowerową pośród drzew, w sąsiedztwie terenu, który odwiedza głowa naszego Państwa. Wybiegając z Boru, pokazuje się tabliczka: Hel. Skręcasz w lewo – śledź oznaczenie. Biegniesz drogą w stronę Morza. Przed Twoimi oczami 32. Bateria Artylerii Nadbrzeżnej, następnie Latarnia Morska Góra Szwedów. Zbliżasz się do upragnionego widoku w towarzystwie lepiej lub gorzej widocznych pozostałości militarnych. Po lewej Latarnia Morska wśród drzew, deptak prowadzący na helską plażę. JEST! Koniec cypla, promenada, z której rozciąga się szeroki widok na polskie morze i Zatokę Gdańską. Z promenady prowadzić Cię będzie ostatnia prosta przez budynki portu, wprost na bulwar nadmorski, na którym będziemy na Ciebie czekać, z jedzeniem, napojami i miejscem do relaksu. Brawo! To Twoja wyczekiwana META.

Zachęcamy do udziału w Fieście Finału Biegu, która będzie odbywała się w godzinach 12.00-18.00 na Bulwarze nadmorskim w Helu, w pobliżu portu i Urzędu Miasta Hel.

Z Helu będziemy zapewniać transport około godziny 18.00-18.30 z powrotem do Kosakowa.

>>>>>>LIMIT TRASY: 12 H<<<<<<

ZAPISZ SIĘ NA BIEG